Návštěvnost ze SEO-SERVIS.CZ jde na můj web (SEO ninjutsu - černý pás)

SEO-SERVIS.cz návštěvnost na můj web

Historický okamžik je tu! Vytlačil jsem známý SEO-SERVIS.CZ z první pozice na klíčové slovo "Síla webu"! Jejich návštěvnost jde na můj web. "Show no mercy"


Říkejme tomu válka, která začala v roce 2006 a která stále pokračuje. Jedna z mých dlouhodobých strategií. První bitva je vyhraná a je vidět, že i tak silný web jako SEO-SERVIS.CZ porazit lze. Uvidíme jak dlouho se mi první pozice podaří udržet a zda se mi podaří zablokovat opětovný návrat SEO-SERVISu na první příčku na Seznamu.

Proč zrovna klíčové slovo "Síla webu"?

Je to název mojí domény a ano, inspirace pochází z tohoto portálu, kde se nachází automatický tester SEO s názvem "Síla webu". Denně se na webu testují desítky webů a doména SEO-SERVIS.CZ má dlouhou historii a tudíž i vysokou autoritu (právě na tohle klíčové slovo). Na začátku byla představa přisát se na již existující poptávku a přetáhnout návštěvnost na vlastní doménu. Začátky byli těžké a nebylo vůbec snadné se dostat na nějakou viditelnou pozici. Navíc SEO Servis je velmi houževnatý web, který Vám pozici na tohle konkrétní klíčové slovo nedá zadarmo.

Věděl jsem už v roce 2006, že na svůj "brand" bude těžké ve vyhledávačích upřednostnit před firmou SEO Servis. Nicméně dnes, po 9 letech je to tady. Na Seznamu jsem první. Je to tedy vítězství jedné bitvy, ale potěší.

Proč ukrást SEO Servisu tohle klíčové slovo?

Lidé, kteří jsou zvyklí používat aplikaci "Síla webu" na SEO-SERVIS.CZ ji již vyhledávají pod tímto výrazem (osvojili si její název) a nyní si část těchto návštěv mohu odkrojit pro svůj web, protože se nabízí na lepší pozici. A to není vše.

Existuje tu i riziko této dlouhodobé strategie: kdybych si totiž jen převzal návštěvnost, mohl bych si tím spíš uškodit ve smyslu zvýšení míry okamžitého opuštění. To by totiž bylo pravděpodobné, pokud bych na webu nenabízel to, co uživatelé pod tímto slovem hledají. Hledají SEO Tester. Ale i zde jsem zapracoval a nabízím, stejně jako SEO-SERVIS vlastní a troufám si tvrdit ještě lepší SEO Tool na www.silaseo.cz takže návštěvník neodchází z mého webu zklamán, že nenašel SEO test, který hledal. Netřeba zmiňovat, že můj test je pravidelně aktualizován a obsahuje podrobné SEO návody v přehledných příkladech.

Síla webu v SERPu na Seznam.cz


Graf postupu na klíčové slovo "Síla webu" 2015


Už na začátku roku 2015 v lednu jsem zaznamenal první výstřely na první pozici. Následně pak byla fluktuace mezi 1. a 3. pozicí. Od poloviny roku 2015 se již držím na první pozici mnohem pevněji.

Budiž tento článek motivací pro ostatní menší týmy a podnikatele. Kreativně se lze dostat na trh i když je tvrdě zastoupen velkými hráči. Je to sice trochu oklikou, může to být na delší štaci, ale výsledek si pak pořádně užijete.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít