Barvy marketingových agentur v ČR

Barevnost loga marketingových agentur 2015

Téměř NIKDO nepoužívá žlutou. Všichni se cpou do oranžové, nebo cirkusových barev.


Z průzkumu jsem zjistil, že nejčastější zastoupení je oranžová a pestrobarevná kombinace.

Barvy marketingových agentur

Před nedávnem (17.5.2015) jsem prováděl víkendový průzkum štábních barev marketingových agentur. Objevil jsem zajímavé výsledky, např. která nejčastější barva se používá, jak loga vypadají a jak je agentury využívají.


Jaká barevná kombinace je součtem všech barev?

Přes různé aplikace, které umí z obrázku vytáhnout nejčastější barvu jsem zkompiloval barevnou paletu, která by měla být odrazem nejčastěji používaných barev marketingových agentur.


Další varianta barevné palety

Pro obrázek jsem použil transparentní PNG, aby se mi tam nepletla bílá barva listu a barevná paleta byla co nejpřesnější.


Změna loga Síla webu

Po realizaci tohoto průzkumu, jsem se rozhodl změnit barvu loga "Síla webu" z rudě červené, na současnou růžovo-fialovou.

Původní červené logo Síla webu

Nové růžovo-fialové logo Síla webu

Přihlašte se k mému newsletteru

Pokud je vám divné, že tento průzkum dávám na blog až nyní, když jsem jej dělal v květnu 2015 (před půl rokem), tak čerstvé informace v době, kdy jsem report publikoval dostali moji odběratelé newsletteru. Chcete-li být se mnou více v kontaktu a dostávat nejčerstvější informace z marketingu, registrujte se zde: Newsletter: Lepší marketing

Můžete také sledovat můj Instagram, kde publikuji ty nejčerstvější dávky marketingových reklam. Vybírám ty zajímavé, na které narazím. Ty, o kterých si myslím, že stojí za komentář, ale i totální propadáky. Sledujte mě zde: Instagram: Lepší marketing


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít