Návod na vlastní URL adresu Google Plus

Unikátní URL na Google Plus stránce

Už se mi několikrát stalo a stává se to stále (i dnes), že mi Google po vytvoření Google+ stránky nabídne vlastní URL, ale s podmínkou, že ještě doplním nějaké další znaky, což je nežádoucí, pakliže mi již v základu nabízí ideální variantu požadované URL stránky.


Ukážu Vám to na konkrétním příkladě a způsob, jakým to řešit.

Nejprve si tedy založíte stránku na Google Plus a vyplníte údaje (hlavně nezapomenou propojit s webem, kterého we stránka týká)

Podle oficiální dokumentace na Google je tedy potřeba udělat tento postup:
 1. Otevřete Google+.
 2. V levém horním rohu klikněte na rozbalovací nabídku  > klikněte na Profil.
 3. Pod svou fotkou a shrnutím profilových informací klikněte na Něco o mně.
 4. Přejděte do sekce Odkazy > najděte nadpis Adresa na Google+ > klikněte na Získat adresu.
 5. Zobrazí se vám adresy, ze kterých si můžete vybrat. Možná budete muset přidat několik písmen nebo číslic, aby byla jedinečná.
 6. Zaškrtněte políčko Souhlasím se smluvními podmínkami > v levém dolním rohu klikněte na Změnit adresu.
 7. Můžete být požádáni o ověření svého účtu pomocí čísla mobilního telefonu. K tomu je potřeba provést toto:
 8. Zadejte číslo svého mobilního telefonu > v levém dolním rohu klikněte Odeslat kód.
 9. V telefonu zjistěte kód, který vám byl odeslán.
 10. Zadejte kód do pole na obrazovce a v levém dolním rohu klikněte na Ověřit.
 11. Pokud jste připraveni trvale přidat svou adresu URL na svůj profil, klikněte na Potvrdit volbu.

Náš problém nastává u bodu 5., kdy ani z dokumentace Google není jednoznačné jaká varianta URL mi vlastně bude nabídnuta. Realita je totiž taková, že nejprve dostanete jen jednu možnost výběru URL a jste vyzváni k tomu, aby jste si ji zmrzačili přidáním dalších znaků. Ukážu Vám, jak se tomu vyhnout.

Jdeme tedy trochu zpět a nejprve klikneme na tlačítko, kterým si vygenerujeme žádost o vlastní URL. V ukázce používám reálný web, pro který Google Plus zařizuji (www.mobiopti.com).

Klikneme na "Získat adresu"
Při prvním kliknutí je nám nabídnuta jen jedna varianta unikátního URL, která vypadá ideálně (google.com/+Mobiopti). Ale háček je v tom, že takovou adresu nám Google jen tak nedá a nutí nás k ní ještě něco napsat.

Výzva k vyplnění dalších znaků (nedělejte to)

A nyní přichází celý trik, který jsem odpozoroval testováním na mnoha stránkách. Google totiž nabídne více variant URL až po nějaké době (několik dnů až měsíc). Takže žádanka o vlastní URL adresu není jediná možnost, kterou máte. Nic tedy zatím nevyplňujte a nechte G+ změnu URL na pokoji a vraťte se k této volbě za pár dnů.

Za jak dlouho se více možností výběru URL zobrazí?

Založení stránky, propojení s webem a první pokus o získání URL adresy jsem provedl 30.4.2015

Zobrazil jsem si znovu stránku o dva dny později 2.5.2015 a kouzlo se stalo. Nyní mám možnost širšího výběru unikátní URL a mezi možnostmi se objevila i ideální nejkratší forma zkrácené URL.


Jakkoli to zní šíleně, stačí si počkat den, nebo dva. Nevím co tímto Google sleduje, ale zřejmě se jedná o nějaké ověření, které prostě trvá, nebo tam mají něco automaticky nastavené a čeká se na propsání ověření. Kdo ví. Tento postup ale zaručeně funguje, sice nechápu proč, ale funguje.Na profilu lze pak vybraný vzhled linku ještě upravit co se týče velkých a malých písmen. Pro mě je lepší MobiOpti, takže klikneme na "upravit" dle obrázku níže:


A je to doma! :)


Mnoha-měsíční trn v patě při zakládání stránky v G+ je venku, takže doufám, že i ostatním pomůže moje dedukce. Jde přece o to, mít hlavně hezké a čisté linky :)

Přeji úspěch všem při handlování s Google Plus.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

20 ručně psaných fontů, které musíte mít