Košile nerozbalujeme milej pane

Košile za 599,- Kč a k tomu kravata zdarma

Včera jsem byl v obchodním centru a upoutal mě obchod s košilemi, kde měli zajímavou akci. Při zakoupení košile - kravata zdarma. Navíc košile byly za zajímavých 599,- Kč.


V obchodě s košilemi ani noha - tady je něco špatně

Za takových podmínek bych čekal hodně zákazníků, obchod však nejevil známky pohybu a paní prodavačka si za pultem četla časopis. Hned mě napadlo "při takové šílené akci a ani noha = obchod před krachem, nebo už v krachu".

Nemůžu Vám ji rozbalit

Přijdu do krámu, vyberu košili a že si ji chci vyzkoušet. Celkem ochotná prodavačka: "No já Vám ji ale nemůžu rozbalit, to by mě šéf seřval". A dala mi jinou (asi erární) košili v jiné velikosti na vyzkoušení "že se to prý pak odhadne". Akceptoval jsem prapodivné podmínky nákupu a šel si košili vyzkoušet. Na mém těle dobře živeného markeťáka byla velikost 40 dost málo a tak tak jsem se do košile dostal. Byl jsem v ní pak vyšponovaný jako tučňák na svatebním obřadu, takže jsem košili zase opatrně sundal.

Prodavačce jsem nezáviděl

Proběhla ještě diskuze kolem košilí, kolem problematiky rozbalování košilí jiných velikostí na vyzkoušení, které byly v obchodně zakázanou prodejní metodou. Byl jsem překvapen a litoval jsem paní prodavačku, která jinak plnila všechna má očekávání (úsměv, ochota, komunikace, oční kontakt).

Zanechal jsem vzkaz šéfovi

Po vyzkoušení jsem se nechal poroučet a vzkázal jsem po paní prodavačce jejímu šéfovi, že když rozbalí jednu košili v každé velikosti a bude ji poskytovat k vyzkoušení, ještě rád ji sám vyžehlí a složí, až bude mít vyprodáno. Košile byla moc hezká, kravaty také, ale v rámci svého přístupu k věci jsem obchod neudělal a nekoupil si nic. Podobné prodejní lajdáky prostě na trhu podporovat nebudu.

Obchod, který si zaslouží zkrachovat

Tento šéf si prostě zaslouží krachnout, protože v kterémkoli obchodě je standardem mít možnost si košili vyzkoušet. A co vy byste udělali, koupili byste košili, nebo byste také odešli?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

20 ručně psaných fontů, které musíte mít