Jak změnit jméno URL kanálu na YouTube

Unikátní URL adresa na YouTube

V dnešním článku vám pomůžu objevit kde se nastavuje unikátní URL adresa pro YouTube kanál. Není to raketová věda, Google nám jen změnu URL na YouTube trochu schovává.

Podle posledního výzkumu SocialMediaExaminer z dubna tohoto roku se zjistilo, že 60% podnikatelů bude v tomto roce 2013 investovat do aktivit v YouTube. Je tedy dobré, mít svůj YouTube kanál také a ideálně s vytvořenou URL adresou: např.: youtube.com/silawebu

Proces získání vlastního jména oficiálního YouTube kanálu

Plná velikost na Pinterestu

K čemu je vlastní URL adresa na YouTube

Vlastní podoba URL adresy na YouTube vám významně pomůže při optimalizaci (SEO) a celkové viditelnosti vašeho kanálu ve vyhledávačích.

Na YouTube můžete prezentovat svá videa, firemní návody, představení týmu, zájmové přednášky a recenze - prakticky cokoli se dá natočit na video, nebo vyfotit.

Upozornění: Dobře si rozmyslete jaký Gmail účet pro založení YouTube kanálu použijete. YouTube nedovoluje změnu názvu URL adresy, pokud již byla jednou nastavena. Pokud budete chtít URL jméno smazat a znovu jej nastavit na jiném účtu, nebude vám tato změna povolena. Unikátní URL buď budete vlastnit, nebo jej po jeho smazání nebude mít nikdo - YouTube nevrací již použitá a následně smazaná URL jména zpátky do oběhu.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

20 ručně psaných fontů, které musíte mít