Odkud nově čekat útok malware

Důvěřivost spotřebitele nahrává útoku malware

Nízká cena je zpravidla častým motivem části lidí v nákupním rozhodování. Nejvíce tomu je v případě známých slevových portálů, ale i jiných velkých portálů, které navštěvuje mnoho lidí každý den.

Je tedy pravděpodobná vysoká imprese (velká návštěvnost zvědavců) a tudíž si mnohdy uživatelé nevšimnou, že v průběhu procházení stránky, nebo objednávky, se jim na pozadí prohlížeče nainstaluje do počítače škodlivý kód - tzv. malware.

V momentě, kdy slevové portály nekontrolují bezpečnost inzerujících stránek, roste pravděpodobnost nebezpečí na takové stránky klikat.


Co je malware?

O tom co je malware se můžete dočíst zde: http://www.hoax.cz/malware/

Na předpokládanou hrozbu jsem narazil náhodou. Protože mám počítač proti podobným útokům vyzbrojen, zobrazilo se mi varování.

Google výstraha o výskytu malware na stránce

Webové stránky, které chcete otevřít, obsahují malware.

Google Chrome dočasně zablokoval přístup ke stránkám www.petr-sramek.cz.

I když jste tyto stránky v minulosti bezpečně navštěvovali, nyní mohou velmi pravděpodobně nakazí váš počítač malwarem.

Malware je škodlivý software, který způsobuje například odcizení identity, finanční ztráty nebo trvalé smazání souborů.


Co dělat v případě napadení malware?

Běžně se o malware nedozvíte hned. Prvním ukazatelem může být změna stránek, které procházíte (v textu se začnou objevovat podtrhané výrazy s reklamou, které tam dříve nebyly), může se vám výrazně projevovat zpomalení rychlosti prohlížení (protože vás sleduje malware, ukládá si co zadáváte do prohlížeče a pak vám nabízí reklamy), na email vám náhle začnou chodit reklamy na produkty, které jste před pár dny hledali na internetu (náhoda? nikdy - je to malware, který se usadil ve vašem počítači).

Běžně funguje kontrola kvalitním antivirem. Je tedy vhodné čas od času projet kontrolu, nebo si nastavit v prohlížeči dostatečnou úroveň bezpečí.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít