MVČR nepřijalo mou pozvánku na Linkedin

Ministerstvo vnitra nemá LinkedIn

Dnes jsem pozval "Ministerstvo vnitra ČR" k registraci v sociální síti LinkedIn. Moje žádost byla ale po několika minutách zamítnuta. Byl jsem překvapen s rychlostí, kterou ministerstvo žádost odbavilo.


Zamítnutí z Ministerstva vnitra během několika minut

Pokud si vzpomenu na můj předchozí email z 16.08.2011, kdy jsem upozornil na podvodné jednání jednoho prodejce na internetu, moje žádost o prošetření byla odbavena podobným automatickým emailem bez jakékoli zpětné vazby. Jsme snad ve státě, který ovládá počítač s automatickou odpovědí? Za co si tuto instituci vlastně platíme? Aby rozesílala automatické emaily?

Email z 16.08.2011:


Dobrý den,

rád bych tímto upozornil na podvodníka na internetu, který na různých bazarech prodává různé zboží, vydává se většinou pod emailovou adresou paujhn@gmail.com Na interentu je možné jen vyhledat a naleznout jeho inzeráty kde se pokaždé vydává za někoho jiného (jiná lokalita, apod.) Podrobněji jsem to nezkoumal, stačilo mi když jsem se s ním začal bavit o prodeji fotoaparátu Nikon, když po mě chtěl abych platil přes Western Union, což je podvod už napohled.

Navíc se ze mě snažil dostat moje osobní informace před tím, než se sám představil. Ani jsem z něj nedostal na jakém oprávnění zboží prodává.

Je mi jasné že takových podvodů je na internetu více, ale tento jsem se rozhodl reportovat právě z důvodu, že ten člověk je velmi aktivní a odepisuje na emaily během několika minut. To se mi jeví jako velmi nebezpečné jednání a důvěřivý člověk by mohl naletět.

Děkuji

Vztah s veřejností MVČR v online komunikaci neřeší

Nechci tímto zbytečně přihřívat polívčičku věčným lamentům nad fungováním státu, ale zaujalo mě to :) Zřejmě odmítnout LinkedIn pozvání je snazší jak prošetřovat elektronické podvody. (né asi) Trochu osobního vztahu s veřejností by ministerstvu neuškodilo.

Jak nahlásit podvod, nebo nekalé jednání online

Upozornit policii na nekalé taktiky online je právem a výsadou každého slušného občana. Chráníme se tím všichni (pokud sdílíte mou naivitu, že to někdo řeší). Můžete tak provést napsáním na: posta.policie@mvcr.cz

Kdyby mělo ministerstvo profil na LinkedIn, mohli bychom se tam všichni vyjádřit v recommendations co si o tom aktuálně myslíme, ale to by možná nikdo z nich slyšet nechtěl :DKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít