Kolik hodin spát?

Kolik hodin spát, abyste dosáhli zdravého spánku?

Pokud čtete tento blog, jistě nejste žádný "flákač" a během dne se zabýváte marketingem, nebo obchodem, nebo jej plánujete. Každý takto aktivní člověk - zabraný do práce musí odpočívat.

Správně odpočívat je umění. Pokud Vás v práci nenapadá nic kreativního, položte si otázku, zda dobře spíte.

Zdroj: helpguide.org

Jak si nastavit budík - méně je někdy více i ve spaní

Pokud máte ten pocit jako já, když musíte vstávat a máte motáka, sotva se postavíte a totálně se vám nechce. Pak jste si špatně nastavili budík. Ideální trik je nastavit si čas buzení násobkem 90 minut.

Když jdete spát třeba ve 22:00 a nařídíte si budík na 5:30 (celkově 7,5 hodin spánku) je to mnohem lepší, než si dávat budík na 6:00, nebo třeba 6:30. Přestože to vypadá, že budete spát déle, budete se cítit více prospaní v 5:30 ráno, než kdyby jste si dali tu půlhodinu nebo hodinu navíc.

Stačí 6 hodin spánku?

Podle výzkumu z "University of California, San Francisco" vyplývá, množství hodin spánku je závislé na kvalitě GENu, který v sobě máme. Někteří lidé v sobě mají GEN, který jim umožňuje plnohodnotně fungovat i po 6 hodinách spánku. Tento GEN je však velmi vyjímečný a nalezneme jej jen u 3% populace. Pro zbývajících 97% z nás, šest hodin spánku nestačí.

Kolik hodin tedy spát?

V této tabulce si můžete najít výsledky testů a doporučení hodin spánku podle výše zmíněného výzkumu kalifonské univerzity.


A kolik hodin stačí vám?

Napište do komentářů kolik hodin spánku stačí vám. Mně denně stačí 7,5 - 8 hodin.

Přeji vám ať si najdete čas k odpočinku tak, abyste mohli nabídnout skvělou přidanou hodnotu svým zákazníkům.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít