Firemní video, kterým se prodáte

Firemní video musí vypadat profesionálně

Na vzhledu Vašeho firemního videa velmi záleží a pokud by mělo být dělané "narychlo" nebo polovičatě, je lepší žádné video nedělat. Je lepší žádná reklama, než špatná. Ano, žijete v době, kdy nás lidé hodnotí podle toho jak vypadáme, jak se chováme a jak vystupujeme. Děláme to všichni, dnes a denně. Natáčení reklamy nesmí být stresující a měli byste si to pořádně užít - vždyť je to zábava.


Před natáčením firemního videa se zamyslete nad tím:

  • co chcete sdělit
  • koho chcete oslovit
  • kde se bude video prezentovat

Předtím, než se začne točit, připravte si koncept. Do konceptu videa spadá scénář, místa kde se bude točit, vybraní lidé, rekvizity a text.


Jak připravit účinné oslovení cílové skupiny

V dnešní moderní době máme mnoho nových nástrojů propagace (sociální sítě, internet, fóra, webové stránky, digitální reklama, apod.). Důvod, proč mnoho firem nedosahuje úspěchu v těchto mladých médiích je ten, že všichni chtějí jen prodat, propagovat sebe, komunikují jedním směrem. Nezapadněte svým sdělením do stejné kategorie typických "podomních prodejců", kteří neumí poslouchat a přicházejí k vašim dveřím jen prodat. Pustili byste dál takového prodejce? Zřejmě ne. Stejně tak nebudete nakloněni k podobně prezentovanému videu.

Udělejte pozitivní dojem. Získejte si své diváky nenuceností a klidem, který z vás bude vyzařovat. Upjaté projevy nefungují a nesebevědomé kuňkání také ne.

Sdělte jen to důležité, neplýtvejte slovy, ale ani nešetřete. Ideální sdělení by mělo diváka zaujmout a zanechat informaci o tom, co Vaše firma dělá.

Začínáme točit video - vybíráme vhodné místo

K natáčení mnohdy postačí bílá zeď, nebo jednobarevná plocha. Pokud se na to cítíte, můžete točit v přírodě, nebo kdekoli, kde pro to jsou vhodné podmínky. Viděl jsem prezentační videa ze střechy firmy, zahrady, nebo kanceláře. Fantazii se meze nekladou, naopak zde máte jedinečnou možnost zaujmout tak, jako nikde jinde.


PROFI TIP: Při natáčení ve dne s jednosměrným světlem z okna (viz obrázek), přistavte bílý panel z neosvětlené strany tváře. Takový panel může být klidně prostěradlo, nebo pokrývka. Docílíte nasvícení i z druhé strany a celkově se obraz videa zlepší o několik levelů.

Stříháme video a vybíráme nejlepší záběry

Natočte co nejvíce záběrů a natočte znovu i ty záběry, o kterých si při natáčení myslíte, že lepší být nemohou. Dostatek materiálu je základ pro kvalitní střih.

Dabing, nebo přirozený hlas z kamery?

Firemní video může mít dabing, pokud se vám nezdá intonace v záběrech z natáčení. Doporučuje se zejména v prezentacích, kde většinu času nejde vidět mluvčí. Komentovaná videa stylu "National Geografic", kdy nevidíte komentátora osobně ve firemní prezentaci nefungují. Pokud se rozhodnete pro obrazovou prezentaci s komentářem, ukažte se v záběru také. Chcete být přece transparentní a ukázat všem, že se za logo své firmy neskrýváte a nebojíte se vystoupit s vlastní tváří a na rovinu.

Ukázka firemního videa


PROFI TIP: Video nahrajte nejen na YouTube. Na internetu jsou další účinné sociální skupiny pro sdílení videí - využijte je! Např. https://vimeo.com/http://www.stream.cz/

Máte nějaký další nápad k firemnímu videu, nebo tip, o který byste se chtěli podělit? Budu velmi rád, když jej napíšete do komentářů.

Držím palce při natáčení! :)

Filip Novák

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít