Argumenty placeného katalogu v Brně

V dnešní době se nevyžádaná pošta nedá nazvat "email marketingem". U mě už otupělost při mazání těchto nabídek, přesáhla hranici. Před několika lety jsem tyto email nabídky, které měly odkryté příjemce, použil pro zpětný email s reklamou na vlastní služby, ale to nefungovalo tak dobře. Potom jsem už jen mazal a mazal, někdy jsem inzerenta oslovil, jestli si chce zlepšit raději pozici ve vyhledávači, a také z toho nic nebylo.

Dnes už jednám jinak a pokud mi přijde nevyžádaná pošta, např. od místní firmy, vyzpovídám je, jako v tomto případě. Zejména v případě, že se mi nabídka jejich produktu nezdá a rád bych o tom informoval a varoval ostatní.

Katalog Služby v Brně - sluzbyvbrne.cz

Do své email schránky jsem dostal informaci o placeném katalogu a výzvě k placenému zápisu na sluzbyvbrne.cz. Email komunikaci inicioval Karel Smrčka, o kterém toho moc nevím, protože není ani uveden na webu jako majitel. Nemusím ani zmiňovat, že sluzbyvbrne.cz nemají na webu vyplněnou kontaktní odpovědnou osobu, jak ukládá zákon. Více v mém článku: Jak podnikat na internetu. Až z WhoIs záznamu jsem si dohledal, že majitelem webu je skutečně pan Smrčka. Tolik k úvodu, a nyní již ke konkrétním emailům, které zde publikuji v nezměněné formě.


9. dubna 2013 9:00 - Karel Smrčka napsal:

Vážená paní majitelko, vážený pane majiteli firmy,
naše firma provozuje již 10 let brněnský informační portál BrnoCity.cz a od 1.června 2013 spustíme jeho novou verzi. Její součástí bude web  www.sluzbyvbrne.cz, na kterém můžete prezentovat Vaši firmu. Současná  návštěvnost portálu BrnoCity.cz činí měsíčně cca 120 tis. unikátních návštěvníků a po uvedení nové verze počítáme, že jeho návštěvnost podstatně vzroste.  Dle statistiky na našem serveru, až 70%  návštěvníků hledá právě informace o firmách. Vaši firmu si můžete na výše uvedeném webu zaregistrovat již dnes,  neboť tento funguje již nyní samostatně, a přispět tak k větší informovanosti obyvatel Brna a jeho okolí o nabízených službách a produktech Vaší firmy. Cena za prezentaci firmy na tomto webu činí pouhých 1,- Kč denně vč. DPH. Za Vaši případnou  registraci, Vám děkujeme.
Budete-li postrádat nějakou podkategorii vystihující lépe zaměření Vašeho podnikání, dejte nám vědět, rádi ji pro Vás vytvoříme. Pokud tato nabídka neodpovídá Vašemu zájmu, berte ji prosím, jako informativní.

InterServ, s.r.o.
Provozovatel webu

Vaši e-mailovou adresu jsme získali z veřejných zdrojů, ale nechcete-li nadále dostávat informace o našich službách, klikněte na „Odpovědět“ a do předmětu nebo textu zprávy napište NEZASÍLAT. Děkujeme.

9. dubna 2013 12:14 - Filip Novák napsal:

Dobrý den, pane Smrčko,
zajímal by mě výčet nesporných výhod Vašeho katalogu, které usnadní moje rozhodnutí, registrovat se do placeného zápisu.

Filip Novák

9. dubna 2013 13:11 - Karel Smrčka napsal:

Dobrý den pane Novák,
současný katalog firem na portále BrnoCity.cz, který bude v nové verzi portálu nahrazen webem www.sluzbyvbrne.cz, navštěvuje dle statistik na našem serveru až 70% návštěvníků portálu. Z toho usuzujeme, že ho navštěvují zejména proto, že hledají nějaké informace o službách, které dané firmy poskytují. Takže hlavní výhoda tohoto katalogu je ta, že těmto firmám může přinést potencionální zákazníky a s tím i věci spojené. A co se týká toho placeného zápisu. Jednak si myslíme, že částka, kterou požadujeme za tuto službu firmám není nikterak vysoká,  a za druhé budeme výše zmíněnému portálu dělat reklamu v některých brněnských reklamních novinách, což nebude zajisté levná záležitost, a tím budeme potažmo dělat i reklamu firmám, které budou uvedeny v katalogu. Takže nevidíme absolutně žádný důvod proč bychom to měli dělat zadarmo!

Smrčka
InterServ, s.r.o.

9. dubna 2013 14:41 - Filip Novák napsal:

Dobrý den, pane Smrčko,
zajímalo by mě, zda se lidé v dnešní době vrací k vyhledávání v katalogu. V současnosti si každý může zadat cokoli do vyhledávače a najde co hledal. Nebo v čem spočívá výhoda zápisu v katalogu?

Děkuji za rychlou reakci

Filip Novák

9. dubna 2013 15:14 - Karel Smrčka napsal:

Pane Novák,
nevím sice jak pro koho, tak pro mě zejména v tom, že vyhledavač Vám, i když zadáte přesné parametry k vyhledávání, nalezne v řadech případů někdy desítky až stovky požadovaných informací a já nemám absolutně žádnou chuť ani náladu se v tom přehrabovat. Avšak nespornou výhodou je to, že Vám nalezne všechny informace, které požadujete, na rozdíl od katalogu, který je limitován jen informacemi, které jsou v něm obsaženy. Avšak vezměte si třeba od Seznamu Firmy.cz, což je v podstatě katalog. A nebo jako další příklad uvedu je Centrum.cz a Atlas.cz, kteří provozují katalog firem Najisto.cz. Takže předpokládám, že kdyby to nemělo význam, tak tyto vyhledavače tyto katalogy neprovozují.
Smrčka

9. dubna 2013 16:30 - Filip Novák napsal:

To, že existují na webu katalogy, tak to vím. Otázka zda má v dnešní době, kdy skutečně chci najít kvalitní firmu, hledat tam kde to je zaplacené. Proč tento výběr nenechat na vyhledávači, který vybere právě ty, kteří jsou v tom dobří? Přijde mi spoléhat se na placené katalogy jako mýlka, kterou bych se okrádal o svobodný výběr. Katalogy Seznamu končí, proto zvedli cenu a nabrali více operátorů, aby na zápisy nalákali lidi, kteří o internetu nevědí mnoho.

Díky za podnětné odpovědi.

Přeji úspěšný den | Have a successful day

Filip Novák | Síla webu
SEO Executive

Mobil: (+420) 777 200 308
E-mail: info@silawebu.cz
Web: www.silawebu.cz
Online chat: http://www.silawebu.cz/livezilla/chat.php

Závěr článku

Do posledního emailu, jsem přiložil kompletní podpis i se svým zaměřením (do té doby jsem vystupoval pouze jako "Filip Novák". Po tomto emailu jsem již žádnou reakci neobdržel. Komunikace náhle ze strany pana Smrčka utichla.

Rozbor argumentů v komunikaci

Citace:
...A co se týká toho placeného zápisu. Jednak si myslíme, že částka, kterou požadujeme za tuto službu firmám není nikterak vysoká...

Moje reakce:
Koruna za den, jak vtipně vyčíslili tuto platbu (zní to líp jak 365 CZK za rok) se může zdát málo. Je tu ale jedno velké "ALE". Představte si, že budete mít takový zápis, který nikoho nezajímá (lidé v katalogu dnes už dávno nehledají), bude to pro Vás stále levné? I koruna za den je moc. Pro jednotlivce možná ne, ale představme si, že se na tyto argumenty nachytá např. 1000 firem, které v Brně jsou. To už jsme u zajímavého čísla 365.000 CZK / rok, které může firma pana Smrčka inkasovat ročně (takový hezký plat 30.416 CZK / měs.). Otázkou je za co? Bohužel tu jsou stále lidé, kteří se nechávají teoreticky "levnou" nabídkou "jakoby" reklamy zlákat. Já osobně podobný projekt rozhodně nepodpořím a nebudu mezi těmi, kteří nechají této firmě vydělávat vysoké částky za služby, které v dnešní době nejsou absolutně relevantní. Katalogy jsou dávno mrtvé.

Citace:
...budeme výše zmíněnému portálu dělat reklamu v některých brněnských reklamních novinách...

Moje reakce:
Na podobné reklamní triky "že se jakoby dělá reklama" už dávno nevěřím. Stejně jako "my se o Vás, jakoby postaráme". Bohužel pro ně nejsem ten, co má na hlavně máslo.

Citace:
...když zadáte přesné parametry k vyhledávání, nalezne v řadech případů někdy desítky až stovky požadovaných informací a já nemám absolutně žádnou chuť ani náladu se v tom přehrabovat...

Moje reakce:
V tomto ohledu docela pana Smrčka lituji, pokud je tohle skutečně způsob, jakým používá dnes internet. Člověk, který dnes nevyhledává ve fulltextovém vyhledávači (např. Google) a používá k tomu katalogy, kde se objevují pouze zaplacené zápisy, dobrovolně si nasazuje klapky na oči. Vyhledávače dnes fungují velmi dobře a stále se zlepšují. Na první straně objevíte v ideálním případě právě to, co jste hledali a na prvních místech ty nejlepší. Když si něco kupuji já, stejně si projdu kolem 5-10 webů a mrknu co mě zaujme více, ale rozhodně neztrácím čas v katalogu, kde je výběr velmi omezený komerčním zápisem. Představte si to takto, klikáte na Google reklamy? Ne? Tak placený katalog je tvořen pouze touto placenou reklamou, pořád na to chcete klikat?

Citace:
...Avšak vezměte si třeba od Seznamu Firmy.cz, což je v podstatě katalog. A nebo jako další příklad uvedu je Centrum.cz a Atlas.cz, kteří provozují katalog firem Najisto.cz. Takže předpokládám, že kdyby to nemělo význam, tak tyto vyhledavače tyto katalogy neprovozují...

Moje reakce:
V tomto argumentu si pan Smrčka opravdu krásně naběhl. Nedovedu si představit, co by mi klient řekl na: "myslím si, že to bude fungovat, protože to dělají ostatní". To přece nikoho nezajímá, že to provozuje ještě někdo další. Klienty zajímá, zda to bude mít smysl, komerční odezvu, zvýšení zisku, prestiž, apod. Ale rozhodně né argument typu, děláme to stylem "monkey see, monkey do".

Závěr z této komunikace si může udělat každý sám, takže to nechám na Vás. Pokud k tomu chcete něco dodat, budu nadšený, když napíšete do komentářů ;)

Tak zatím, Filip Novák.

Komentáře

 1. Holt někdo ještě stále žije v minulém tisíciletí. Argumenty pana Smrčky byly vyloženě k pousmání a názorný příklad, že celý projekt má postavený na neznalosti lidí...

  Více takovýchto článků :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Michale za reakci, jsem téhož názoru. Je potřeba projevit svobodu slova a informovat i neodborné okolí. Zapojit selský rozum je mnohdy to nejsnazší co může udělat každý z nás.

   Vymazat
 2. Hezké, taky mě párkrát napadlo pobavit se takto s lidmi okolo placených katalogů :). Co mě ale neuvěřitelně dopaluje je spíš to : "Vaši e-mailovou adresu jsme získali z veřejných zdrojů"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Honzo, podle mě by mělo být zakázané použití email adresy v jakémkoli mailing listu, který jsem předem neautorizoval. Protože mi nevadí, když mě někdo kontaktuje přímo a v nabídkovém emailu mě osloví jménem. Nikoli obecně, ještě v tak ulíznutém mužsko-ženském stylu "Vážená paní majitelko, vážený pane majiteli firmy". To je prostě "vyjebávka" s lidma. Otázka je, jestli se na to někdo chytne a zrovna u tohoto bych se bál že jo, protože ta cena "koruna za den" fakt působí levně a osloví jedince prahnoucích po "reklamě za co nejmíň peněz", kterých je speciálně v Brně až až.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za komentář :) Přijďte zase. Filip Novák

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

20 ručně psaných fontů, které musíte mít