Placený zápis v online katalogu - má to smysl?

Předem říkám že to smysl nemá, abyste si pak po přečtení neřekli, že to bylo stejně jasný. V určitém směru by to smysl mělo, ale je tu velké ALE... pojďme se na to podívat podrobněji a v číslech.

Dnešní ráno jsem věnoval konzultaci s operátory firmy.cz co se PPC kampaní týče. Bohužel nepružnost firmy Seznam.cz je každý rok stejná a opět jsem nebyl vyslyšen, stejně jako minulý rok. Nebo vyslyšen jsem byl, ale žádná akce z toho nebude - moje naivita je pryč.Snad jsem ale dal impuls k tomu, aby se Seznam.cz trochu srovnal v kvalitě nabízených služeb s Googlem, přece jenom je to česká společnost (doufám) a bylo by dobré více využívat naše tuzemské produkty. Zatím ale zůstávám věrný Google.

Dispečerka na firmy.cz mi pak chtěla nabídnout firemní zápis za 7.000,- ročně a ten jsem po několika otázkách musel logicky odmítnout jako předražený a nepotřebný. Reálná cena takového zápisu je dle mojí analýzy 500,- Kč ročně.

Seznam.cz bohužel do budoucna nepřipravuje lokální výsledky vyhledávání propojené přes mapy.cz což je škoda a určitě je to něco, co bychom všichni v ČR ocenili.

Také jsem se zajímal o statistiky vyhledávání ve fulltextu a v katalogu na firmy.cz a i když je Seznam.cz určitě má, tak je neposkytuje :) Podívejme..

Řeč se svedla i k S-kliku, kde opět nebude Seznam poskytovat žádný ZDARMA balíček na vyzkoušení kampaní jako to dělá Google, jediný bonus mi operátorka nabídla takto: Když si nabiju kredit na S-kliku za 10.000,- Tak v tom budu mít firemní zápis v hodnotě 3.000,- za rok :D To je výýýýhoda co? Ale věřím že tele-marketing firmy.cz je metoda, která si své klienty najde. Dnes, kdy jsou náklady na tele-marketing za babku.

Opět zde funguje selský rozum. Vždy uvažujte nad možností investovat své peníze lépe a hlavně jinam než do placených zápisů do katalogů. Dnes když člověk něco hledá jde to napsat do vyhledávače a nezabývá se prolézáním bůhví jakého katalogu. Ať se na mě seznamovští nezlobí, ale firemní zápis tedy v tomto stavu ne.

Pěkné odpoledne přeji.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

Podnikání s úsměvem

20 ručně psaných fontů, které musíte mít