Google Drive jde po krku Drop Boxu


Včera Google prezentoval novou připravovanou aplikaci, která velmi zdárně konkuruje současnému hitu ve sdílení souborů přímo z počítače. Pro ty z Vás co využívají Drop Box, kde je počáteční možnost sdílení dat omezena na 2GB mám dobrou zprávu. Google Drive ve svém počátečním balíčku, který je ZDARMA nabízí až celých 5GB místa pro sdílení s Vašimi přáteli. Za něco přes 40,- Kč měsíčně se dostanete k 25GB místa pro sdílení, což už je dostačující velikost pro cokoli.

Informace o Google Drive mám z první ruky, tudíž bude ještě pár dnů trvat, než bude přístupný pro širokou veřejnost. A proč je dobré využít sdílení souborů na virtuálním disku? Představte si, že se Vás spálí disk v počítači, nebo na dovolené utopíte notebook ve vodě, nebo se prostě stane něco, kdy jste po ruce neměli volný disk k záloze. Není nic snadnějšího než soubory na kterých pracujete přesunout na Google Drive, odkud se nikam neztratí.

Google Drive si můžete stáhnout i pro svůj mobilní telefon: http://goo.gl/yqx1r
Zatím se u obrázků nezobrazují náhledy, takže Google Drive je ještě v ranné fázi, aby dohnal konkurence (DropBox), ale se sdíleným místem a synchronizací Google Docs zřejmě převálcuje většinu výhod DropBoxu, né-li všechny.

Mrkněte na video upoutávku, která je jako vždy od Googlu - jednoduchá, čistá a snadno pochopitelná.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Validátory - xhtml, css, robots.txt a seo

20 ručně psaných fontů, které musíte mít